Anahtar Kelime Analizi

Gümrük verilerini paylaşan ülkelerin ithalat ve/veya ihracatlarının konşimentolarının açıklama kısımları ürün özelinde analiz edilerek nokta atış müşteri tespiti yapılmaktadır.

Ürün ve Mudaillerinin Kelime Olarak İncelenmesi

Konşimento belgelerinin açıklama kısımları ticari istihbarat açısından önem arz ederler. Öyleki; ihraç edilmek istenen ürün veya alternatiflerinin gerçekleşmiş ihracat operasyonları içerisinden süzülmesi ile birçok nokta atış müşteri tespit edilebilir.

Analiz Safhaları

Anahtar Kelime Analizi sırasında belirli safhalar izlenerek haftalık toplantılar ile danışan firma bilgilendirilir.

Danışan Tanışma Formu yardımıyla firmadan ürün isimleri ve ürünleri ile ilgili genel açıklamalar temin edilir. Ayrıca, hizmet süresince alternatif anahtar kelimelerin analiz edilmeside söz konusu olacaktır.

Danışan firmanın ürün öncelik sıralamasına göre Anahtar Kelime Analizi başlatılır. Dünya çapında söz konusu anahtar kelimeleri açıklama kısmında barındıran ithalatlar ve ithalatçılar tespit edilir. Tespit edilen ithalatçı firmaların danışan firma için potansiyel alıcı olarak uygunluğu bir istihbarat uzmanı tarafından tek tek kontrol edilir.

Tek tek kontrol edilerek potansiyel müşteri olarak değerlendirilen ithalatçı firmalar, danışan firmaya rapor olarak iletilir. Danışan firmanın isteğine bağlı olarak, Again Data ithalatçı firmalar ile ilk teması kurarak fiyat teklifi getirmektedir.

Sorularınız mı var?

Bütün sorularınız için bizimle her zaman +90 (216) 759 25 11 numarası üzerinden temasa geçebilirsiniz..

İLETİŞİM